Britské mačky sú pokojné a neútočné a sú citlivé na zaobchádzanie. Rozhodcovia a chovatelia ich opisujú ako mačky „stojace nohami pevne na zemi“. Britka je dobre osvalené plemeno s hrubými nohami, je robustné a ťažké. Veľké okrúhle oči vyžarujú vrodené jemnú povahu. Britská mačka sa od iných krátkosrstých plemien líši zvláštnym znakom. 40 % britských krátkosrstých má krvnú skupinu B, čo je u mačiek veľmi vzácny jav.

Britská mačka si svojou pokojnou povahou, prítulnosťou, vyrovnanosťou a rezervovaným správaním získala okamžitý obdiv. Preto sme sa aj my rozhodli pre toto plemeno. Skoro rok som hľadala mačičku, no nedarilo sa mi, aj keď ponúk bolo mnoho. Prišiel augustový deň, keď som opäť začala hľadať po internete a našla som tam krásnu červenú mačičku a bola to láska na prvý pohľad. Hneď som vedela, že je tá „pravá“. Hneď som telefonovala na telefónne číslo do Bratislavy a bolo dohodnuté.

V septembri sme si išli do Bratislavy pre moju červenú krásku. Volá sa Dahlia. Dali je červená bodkovaná britka. Dalia nám našu lásku opláca dvojnásobne. Je to naša prvá mačička, no určite nie posledná. Týmto ďakujem za moju skvelú princeznú pani Anne Netherclift z Bratislavy z Chovnej stanice Simpley Red.


Copyright (c) Dalli-Max*SK. All rights reserved.
Fotografia : Jozef Jurga - Prezentované fotografie podliehajú autorským právam.